PU Sandwich Panel Hattı

Taşyünü Sandwich Panel Hattı
15 Nisan 2017

PU Sandwich Panel Hattı

Poliüretan, polyol ve izosiyanat adlı iki ana bileşenin, özel üretim Şartlarında, katalizör malzemelerle, yüksek basınç altında karışımıyla oluşan rijit poliüretan sert köpüktür. Kapalı hücre yapısına sahip bir köpüktür. Bu sayede üstün ısı yalıtımı sağlayabilmektedir.

İstenen yoğunluklarda üretilebilir. Isı izolasyon katsayısının istenilen değerde olabilmesi ve panelin taşıyıcı özelliği için, poliüretan yoğunluğunun 40-42 kg/m3 arasında olmalıdır.Boyutsal kararlılığı yüksektir. Su emme özelliği bulunmaz. Kullanım sıcaklığı maksimum 70-80°C olmalıdır. Maksimum dayanım sıcaklığı 100-110°C’dir. Bu sıcaklıklardan sonra özelliğini kaybeder. içinde bakteri üremez.

Basma mukavemeti yüksek olduğundan kullanım performansı iyidir.PIR (Poliizosiyanurat) poliüretan sistemin kompozit sandviç paneller için yanmazlık derecesi geliştirilmiş halidir. Alev geciktiriler içerir. Yanmazlık Sınıfı Euroclass B elde edilebilir.

Poliüretan dolgulu sandwich panel hattı 200 mm kalınlığa kadar panel üretilebilir.Kullanılabilir sac kalınlığı 0,35-0,80 mm aralığındadır.Form değişikliği , kaset tipi rollformların yer değişimi ile gerçekleştirilir.Poliüretan dolgulu sandwich panel hattı PLC kontrollü ve tam otomatiktir.

Poliüretan sandwich panel hattında üretilebilecek paneller

  • Gizli vidalı Paneller
  • Soğuk oda panelleri
  • 3’lü ve 5’li Trapez Çatı Panelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir