Taşyünü Sandwich Panel Hattı

PU Sandwich Panel Hattı
15 Nisan 2017
Trapez Tepe Mahya Makinası
15 Nisan 2017

Taşyünü Sandwich Panel Hattı

Mineral Yünler (Taşyünü, Camyünü), lifli malzemelerdir. Bu yüzden ısı yalıtım ve ses yutma değerleri çok iyidir. Taşyünü ile camyünü arasındaki sıcaklık dayanımları farklıdır.

Taşyünü kullanım sıcaklığı maksimum 750°C iken camyününde bu değer 250°C’ye düşer. Taşyünü 1000°C’ye kadar dayanabilir. Yüksek ses yalıtımı ve özel yangın güvenliğine ihtiyacı olan yapılarda veya yanıcı, parlayıcı maddelerin depolandığı yerlerde tercih edilen yalıtım tabakasıdır. Kalınlık arttıkça yangın direnci de artar.

Mineral yün dolgu, tam otomatik üretim tesisinde dilimlenerek lifleri panel yüzeyine dik hale getirilmekte, böylece panelin basınca karşı dayanıklılığı arttırılmaktadır. Hadvelerin içini de dolduracak şekilde dilimlenen lifler, panelin içine birbirine göre şaşırtılmış eklerle otomatik olarak yerleştirilmektedir.

Eps ve Taşyünü dolgulu sandwich panel hattı 200 mm kalınlığa kadar panel üretilebilir.Kullanılabilir sac kalınlığı 0,35-0,80 mm aralığındadır.Form değişikliği , kaset tipi rollformların yer değişimi ile gerçekleştirilir.Eps ve Taşyünü dolgulu sandwich panel hattı PLC kontrollü ve tam otomatiktir.

Eps ve Taşyünü panel hattında üretilebilecek paneller

•          Gizli vidalı Paneller

•          Soğuk oda panelleri

•          3’lü ve 5’li Trapez Çatı Panelleri

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir